ZOOlogické báSNÍČKY

ZOOlogické báSNÍČKY

Keď sme si s Vik Marcinovou boli prevziať ocenenie Bibiany za knihu Marta a Jonatán (áno, áno), prekvapila ma medzi ostatnými ocenenými kniha básničiek. Aj preto, že poéziu pre deti aktívne vyhľadávam a táto kniha mi ozaj ušla. Neodolala som a kúpila ZOOlogické báSNÍČKY domov deťom.

Peter Bolaček napísal zbierku básničiek o zvieratkách. Hneď úvodné štvorveršie čitateľov prosí, aby zvieratá nekŕmily. Majú totiž vlastnú stravu. Síce vám je hneď jasný vzťah autora k zvieratám (ochranársky), ale nebojte, o knihu poučení sa ozaj nejedná. Naopak, témy jednotlivých básní sú dosť rozpustilé. Od skutočného správania zvierat (korytnačka je pomalá, rak pustovník si nájde novú ulitu, vták stavajúci hniezdo) až po hravé blbostičky ako delfín fotiaci selfíčko alebo čajka čkajúca z čaju.
Básne nie sú nijak náročné, verím, že pobavia všetky decká.

Kniha dostala ocenenie v kategórii Najkrajšie knihy, takže najmä za ilustrácie. Andrea Motloch Audy knihu vybavila celostranovými obrázkami, ktoré majú taký ten mierne domácky nádych. Používa väčšinou teplé farby. Takmer na každom obrázku nájdete nejakú záplatu či srdiečko.

Ak teda hľadáte niečo malé na pobavenie, odporúčam. Ideálne asi pre deti od 4 do 8 rokov.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: ZOOlogické báSNÍČKY 
Text: Peter Bolaček
Ilustrácie: Andrea Motloch Audy
Vydal: Asociácia Corpus, 2018
Strán: 68
ISBN: 9788097258573
HODNOTENIE   7/10 
text ★★☆
ilustrácie ★★☆
úprava ★★☆
extra ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.