Zubr si hledá hnízdo

Zubr si hledá hnízdo

Aká je to krása, keď sa vydarí jeseň. Príjemne hrejivé slniečko, nádherné farby, šuchotanie popadaného lístia a šálka pariaceho sa čaju alebo voňavej kávy. Nebolo by fajn, mať ju počas celého roka vždy poruke? Nezúfajte, s novinkou od vydavateľstva Host môžete. Kniha Zubr si hledá hnízdo je totiž skoro esenciou jesene.

Hneď na prvý pohľad vás upútajú nádherné ilustrácie. V očarujúcich jesenných farbách prírody sa na stránkach stretnete s tým najroztomilejším zubrom, akého ste kedy videli. Je trochu smutný, pretože by si prial prespať prichádzajúcu zimu. Tak ako jeho priateľ medveď. Ale ako to urobiť? Tukoni, ktorý majú ukladanie zvieratiek na dlný spánok na starosti, mu nechcú pomôcť. Aj keby sa snažili, vraj to nepôjte. Zubrovi sa to ale nepáči. Veď potrebuje len pohodlné miesto, nie?
Nanešťastie, všetky hniezda a nory sú už obsadené. Napokon sa mu podarí jedno celkom maličké nájsť a šťastne zaspí. Ale presne ako tukoni predpovedali, za chvíľku sa zobudí. Zdá sa, že zubor je na konci príbehu spokojný. Tukoni mali síce pravdu, ale aspoň to zistil sám.

Snový svet tukoňov vytvorila ukrajinská výtvarníčka Oksana Bula. Neviete čo tí tukoni sú? Nuž, škriatkovia alebo lesní duchovia, ktorí sa starajú o les a zvieratká. Niečo medzi pašinkami a Totorom.
Jej akvarelové maľby sú plné nežnej krásy prírody. Príjemne teplé farby jesene, fantastické postavičky tukoňov od výmyslu sveta, milé zvieratká… Každá strana je doslova pohladením na duši. Presne ako slnečná jeseň.

Ak by ste takých pohladení potrebovali viac (v dnešnom podivnom svete určite), pozrite sa na webové stránky autorky. Alebo si kúpte jeden z plagátov, brošňu či záložku na jej etsy shope. Krásne sú všetky.
A ja dúfam, že vydavateľstvo Host pripravuje aj jej ďalšiu knihu: o medveďovi, ktorý nechcel v zime spať.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Host.

Knihu si môžete kúpiť na martinus.sk , na martinus.cz  (cez partnerský program). Ako to funguje si prečítate tu: klik.
Pozrite sa, či je kniha dostupná aj vo vašej knižnici. Vďaka projektu InfoGate.sk (klik).
Názov: Zubr si hledá hnízdo
Text / Ilustrácie: Oksana Bula
Vydal: Host, 2017
Strán: 40
ISBN: 9788075771056


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.