Zvedavý počítajko

Zvedavý počítajko

Ak máte okolo 30tky, určite si z detstva pamätáte Svet Richarda Scarryho. Či už ako veľký obrázkový anglicko-nemecký slovník, alebo ako tv seriál. Práve ten slovník sme doma mali a milovali. Dnes už z neho vypadávajú listy a je mnohokrát lepený. V slovenčine ho už bohužiaľ nezoženiete, ale české, prípadne originál anglické vydanie nájdete ľahko. Slovensky sa dajú kúpiť dve leporelá od tohto výnimočného autora. Jedným z nich je aj Zvedavý Počítajko.

Sotva trojročné mrňátko fascinujú písmenká a čísla. K číslam a počítaniu sa vraciame posledného pol roka. Dokonca som knihám s číslami venovala celý tematický mesiac. Preto som vedela, že táto kniha určite zaberie. Koncept nie je ničím prekvapivý: na každej strane číslo a obrázky vecí, ktoré sa dajú spočítať. Pekne od 1 do 10. Fascinujúce sú ale tie obrázky. Richard Scarry je majster živých detailov. Jeho svet je plný zvieratiek a prekvapivých využití obyčajných vecí. Auto v tvare jablka alebo ceruzky? V čom inom by sa predsa malé chrobáčiky vyvážali? Hasič hrajúci karty na uháňajúcom aute? Nech sa páči. Nečudujem sa, že jeho ilustrácie deti dokážu zabaviť na dlhý čas.

Počítanie od 1 do 10 a sympatické ilustrácie knihy budú vyhovovať deťom približne od 2 do 4 rokov. A ak ešte niekde natrafíte na Veľký obrákový slovník, určite ho deťom kúpte. Nebudete ľutovať.
Mimochodom, názov Zvedavý Počítajko je geniálny. Mrňátko si Počítajka obľúbilo na prvé počutie. Ešte skôr, ako sme knihu otvorili.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Zvedavý Počítajko
Ilustrácie: Richard Scarry
Preklad: Magda Baloghová
Vydal: SPN – Mladé letá, 2009
Strán: 16
ISBN: 9788010015900
HODNOTENIE  10/10
text     ★★★
ilustrácie  ★★★
úprava    ★★★
extra    ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.