12 půltónů

12 půltónů

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, prečo nám hluk z ulice vadí, ale hudba nie? Či naozaj máme rytmus v krvi? Alebo či ľudia z rôznych kútov sveta vnímajú hudbu rovnako? A čo ten zvuk vlastne je? A prečo pri niektorých piesňach chceme tancovať a pri niektorých plakať?

V tejto fantastickej knihe nájdete odpovede na tieto a mnoho iných otázok. Prevedie vás fyzikou zvuku aj históriou hudby. Vysvetlí, prečo je hudba pre nás dôležitá, ako môže ľuďom pomôcť, akú významnú úlohu hrá v našich životoch. A aj kopu perličiek a zaujímavostí. Napríklad o hudobnej alergii alebo že existujú ľudia, čo jednotlivé tóny vidia.
Veľmi veľa zaujímavých vecí v knihe nájdete. Ja sama som nevychádzala z údivu. Môžete ju čítať pekne od začiatku do konca, alebo len tak občas

Kniha je aj veľmi lákavo ilustrovaná. Výrazné farby vyvažuje trendy minimalistická grafika. Radosť listovať. Knihu dokonca vybrala Poľská sekcia IBBY ako jednu z najlepších kníh roka 2017 práve kvôli ilustráciám.

Parádna kniha pre zvedavé decká od 8 rokov a všetkých nás, čo máme radi hudbu. Takže vlastne všetkých. Nenechajte si tento poľský poklad ujsť.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Portál.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: 12 půltónů 
Text: Zuzanna Kisielewska
Ilustrácie: Jerzy Gruchot, Wojciech Koss
Preklad: Martin Veselka
Vydal: Portál, 2019
Strán: 128
ISBN: 9788026214298
HODNOTENIE   9/10 
text ★★★
ilustrácie ★★☆
úprava ★★★
extra ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.