Leon Neón

Leon Neón

Dnes viac obrazom. Kniha o neónovo oranžovom chameleńovi hovorí na prvý pohľad jazykom farieb.

Leon Neón je tak trochu aj o výnimočnosti. A o potrebe byť ocenený. Leon totiž nevie splynúť s okolím ako ostatné chameleóny. Je z toho smutný. Našťastie nájde kútik džungle, ktorý je ako stvorený pre neho. Medzi žiarivo oranžovými kvetmi dokonca nájde aj nového kamaráta. Tiež neónového.

Ako vidíte, príbeh je veľmi jednoduchý. Príťažlivosť tejto knihy je však vo fantastických farbách a hlavne v interaktivite textu. Ten detského „počúvača“ oslovuje, pýta sa ho na názor či jednoducho núti potichučky otáčať stranu alebo trpezlivo počítať do 10. Všetky tieto vychytávky vaše dieťatko doslova vtiahnu do deja. Aj naše trojročné mrně bolo hneď lapené. Knihu už nepustil z ruky. Pri čítaní sme tlieskali, kričali aj šepkali. Perfektná zábava pre decká od 2 do 4 rokov.

Bonusom je ešte nádherná slovenčina prekladu. Jej krásu dokáže oceniť dokonca aj gramatický slepúch ako ja. Vety sú tak hravé, že vás nútia prednášať text priamo divadelne. A to sa ráta! Vaše pidideti to ocenia najviac.

PS: Viete, že chameleóny menia farbu aj podľa nálady? Ďalším dôvodom je napríklad regulácia teploty a aj tá kamuflácia pred nepriateľom. Som sa dočítala tu: Chameleons’ Craziest Color Changes Aren’t for Camouflage. Hoci sme strávili kopu času pozeraním videí s ňuňu chameleónmi, aj tak chceme za domáceho miláčika radšej axolotla.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu E.J. Publishing.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Leon Neón 
Text: Jane Clarke
Ilustrácie: Britta Teckentrup
Preklad: Jana H. Hoffstädter
Vydal: E.J. Publishing, 2019
Strán: 24
ISBN: 9788097297732
HODNOTENIE   10/10 
text ★★★
ilustrácie ★★★
úprava ★★★
extra ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.