Moje vodné dráčiky

Moje vodné dráčiky

Autorská kniha výtvarníčky Mirky Rudášovej patrí k umeleckým knihám. V tom zmysle, že v prvom rade na deti pôsobí vizuálne. Prehlbuje estetický zážitok, vnímanie krásy. Skrátka výtvarné umenie (nielen) pre deti.

Hlavnými hrdinami knihý sú mloky Bruno a Ugo so zvláštnym názvom – axolotl mexický. Sú to síce obojživelníky, ale väčšinou žijú len vo vode. Vyzerajú skutočne ako podivne roztomilé, malé dráčiky. Rudá Sova v knihe rozpráva o svojich dvoch miláčikoch, čím sa kŕmia, odkiaľ pochádzajú a prečo ich má rada. Ak si o nich nájdete nejaké informácie, nebudete vychádzať z údivu. Axolotl je vo voľnej prírode kriticky ohrozený druh, v zajatí je to ale bežne dostupné akvaristické domáce zvieratko.

Kniha je taký malý obrazový bonbónik pre veľkých aj malých. Veľké farebné plochy a žiarivé farby (ružovú máme radi), štýl maľby je detsky hravý. Tento pocit podporuje aj použitá typografia. Ručne písané texty striedajú malé a veľké písmená tak, ako dieťa, ktoré sa učí písať.

Moje vodné dráčiky teda odporúčam na spestrenie detskej knižnice. Ak sa vám kniha zapáči, môže deťom ukázať, že knižná ilustrácia (aj krása) má rôzne formy. Od disney obrázkov, cez Machovu Gerdu až po autorské knihy ako Olejníkovej Liek pre Vĺčika alebo práve vodných dráčikov.

 

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA martinus.sk alebo martinus.cz (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Moje vodné dráčiky
Text / Ilustrácie: Rudá Sova
Vydal: Virvar, 2015
Strán: 32
ISBN: 9788089693078


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.