Liečimačka Malvína

Liečimačka Malvína

Malvína nie je len obyčajná mačka. Svojim dotykom a pradením dokáže liečiť. Preto sa k nej ľudia aj zvieratá správajú s úctou ako k uznávanej liečiteľke. Jednej zimnej noci ju zo spánku za pecou vyruší zajačica. Hľadá pomoc pre svojho chorého synčeka. Podarí sa jej prehovoriť Malvínu aby s ňou vyrazila do nevľúdnej noci?

To viete že áno. Malvína je síce trošku pohodlnejšia, ale stále je v provom rade liečiteľka, ochotná pomáhať za každú cenu. V tomto jednoduchom príbehu o nezištnej pomoci nájdete aj krátke podobenstvo o prekonávaní strachu.

Bola som trochu skeptická, pretože kniha síce obsahuje zaujímavý príbeh, ktorý sa dobre číta deťom, ale ilustrácie sú veľmi netradičné. Jedná sa o autorskú knihu, zdá sa, že fínska autorka Tuula Pere mala úplne voľnú ruku. Aj keď sú obrázky zvláštne, atmosféra sa im nedá uprieť. Deti si však knihu obľúbili. Možno práve vďaka jej nevšednosti.

Liečimačka Malvína je zvláštna kniha. Príbeh a jeho posolstvo vo vás určite zarezonuje. Ak sa teda nebojíte siahnuť aj po (na prvý pohľad) nie úplne ľúbivých ilustráciách, možno vás reakcia vašich detí prekvapí tak, ako mňa. Odporúčam pre deti od 4 rokov.

 

 

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Verbarium.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Liečimačka Malvína
Text / Ilustrácie: Tuula Pere
Preklad: Eva Bubnášová
Vydal: Verbarium, 2018
Strán: 28
ISBN: 9788089956241
HODNOTENIE  6/10
text     ★★☆
ilustrácie  ★★☆
úprava    ★☆☆
extra    ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.