Malá líška

Malá líška

Ak aj vy máte radi líšky, môžete si dnes vybrať z množstva detských kníh o týchto na pohľad roztomilých zvieratkách. (Ale aby ste nepovedali, líšky sú samozrejme v lesoch užitočné. Prečítajte si v knihách od Petra Wohllebena.) Na novinku Malá líška som sa osobne tešila, pretože vyzerala krásne. A tiež som vedela, že redaktorka a prekladateľka Lucia Hlubeňová z Ikaru vyberá len tie najlepšie líščie poklady.

Malá líška je výborná picture book pre deti od 2-3 rokov. Rozpráva príbeh o malej Grétke a jej novej kamarátke líštičke. Grétka objaví líščie mláďa náhodou, keď zmizne jej obľúbená plyšová líška. Líščiatko je trošku osamelé, pretože sa stratilo. Grétka dobre vie, že mamkine objatie dokáže vyliečiť všetky bolesti a smútky. A tak mláďatku pomôže jeho líčšiu mamičku nájsť. Potom zase noví kamaráti pomôžu Grétke nájsť cestu späť domov.

Veľmi sa nám doma táto knižka páči. Aj pre krásne ilustrácie autorky Caroliny Rabei. Pekne sa z obrázkov dá vyčítať emócia, ktorú Grétka práve prežíva. To sa perfektne hodí, ak čítate knihu s mladšími deťmi. Príbeh je tiež napínavý tak akurát. A nechýba uisťovanie o tom, že sú deti (Grétka aj líščiatko) milované svojimi rodičmi. Na toto počuje každé dieťa. Aj rodič, priznám sa.

Knihu sme si s mladším mrňátkom hneď zamilovali. Je tam všetko, čo potrebujeme, aby nás bavila: pekný príbeh, dobrodružstvo, krásne ilustrácie. Preto s radosťou Malú líšku odporúčame do každej domácnosti s deťmi od 2 do 5 rokov, alebo aj do škôlok na spoločné čítanie.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Ikar.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Malá líška
Text / Ilustrácie: Carolina Rabei
Preklad: Lucia Hlubeňová
Vydal: Stonožka, 2020
Strán: 32
ISBN: 9788055170022
HODNOTENIE   9/10 
text ★★☆
ilustrácie ★★★
úprava ★★★
extra ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.