Moje maminka je nejsilnější na světě

Moje maminka je nejsilnější na světě

Každá mama toho zvládne veľa. Občas si ale naložíme viac, ako unesieme. Vďaka priateľom a malým pomocníkom však znova môžeme byť tou najsilnejšou maminkou na svete.

Malý medvedík je hrdý na svoju silnú maminku. Unesie toho tak veľa: nákup, bicykel, medvedíka… A ešte oveľa viac: prádlo, knihy, záhradnícke náčinie, riady, koberec, celé piáno! Tušíte správne, takáto obrovská hromada vecí sa nedá niesť dlho. Všetko sa s veľkým BUM BÁC rozsype. Našťastie sú tu priatelia, ktorí všetko dajú do poriadku. Maminka si oddýchne a opäť je tá najsilnejšia maminka na svete. Akurát teraz už aj malé medvieďa vie, že s veľkým nákladom treba pomôcť.

Kniha britky Nicoly Kent osloví takmer každú maminku (alebo rodičov všeobecne). Je dobré vedieť, že aj keď sa vám všetko momentálne pod rukami rúca, bude to v poriadku. Stačí si občas trochu vydýchnuť. A ubrať z nákladu. Nikto predsa nemôže niesť milión vecí naraz. Ako hovorí malý medvedík: „Nic si z toho nedělej, mami, vždyť to jsou jen věci.“
Tento odkaz sa autorke podarilo dobre pretaviť do detskej reči, takže to pochopilo aj naše trojročné mrně. Samozrejme, po svojom – keď nesieš veľa vecí, rozsypú sa a priatelia ti ich pomôžu pozbierať.

Decká však okrem príbehu upútali najmä veselé ilustrácie. Žiarivé farby akvarelových obrázkov si zamilujete aj vy. Vyzerajú síce jednoducho, ale je to kus práce. Na stranách nájdete aj množstvo vtipných detailov. Moja obľúbená je mačka škrábajúca nábytok. A určite strana s maminkinou kabelkou a všetkými potrebnými vecami, ktoré každá z nás nosí tiež. (Plus kniha s názvom Jak zabránit kočkám ve škrábání nábytku.)

Moje maminka je nejsilnějši na světe je pre mňa ideálnou knihou. Primárne oslovuje deti od 3 do 7 rokov, ale rozhodne má čo povedať aj dospelým čitateľom. Bola by som rada, keby ju každý rodič povinne dostal k prvým narodeninám jeho dieťaťa. Verte mi, zíde sa.

 

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Host.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Moje maminka je nejsilnější na světě
Text / Ilustrácie: Nicola Kent
Preklad: Petra Žallmannová
Vydal: Host, 2019
Strán: 32
ISBN: 9788075777461
HODNOTENIE  10/10
text     ★★★
ilustrácie  ★★★
úprava    ★★★
extra    ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.