Princess Princess Ever After

Princess Princess Ever After

Lesom sa ozýva príšerný rev. Princezná Sadie už dlho neostane uväznená vo veži. Našťastie je tu udatná záchrankyňa, ktorá ju s radosťou vyslobodí. Princezná Amira je totiž na najlepšej ceste stať sa nebojácnou hrdnikou. Všetko sa trochu zamotá, keď Amira zistí, že ten rev bol len spev a Sadie vlastne nechce zachrániť. Amira ju však presvedčí, že sa treba prekážkam postaviť čelom.

Obe princezné sa teda vyberú na spoločnú dobrodružnú výpravu. Stretnú princa aj obra s nedocenenými umeleckými ambíciami. Ich výprava však netrvá dlho, dobehne ich totiž minulosť. Sadie sa musí vyrovnať so svojou krutou sestrou.
Našťastie všetko dobre skončí. A na záver sa dočkáte aj kráľovskej svatby.

Princess Princess Ever After je vtipnou variáciou na klasické rozprávkové motívy. Autorka a ilustrátorka Katie O’Neill výborne pracuje s tradičným klišé ale aj s genderovými stereotypmi, či očakávaniami okolia. Veľmi sa mi páči nielen zápletka, ale aj vnútorní démoni, s ktorými jednotlivé postavy bojujú. Každá z postáv si hľadá svoje miesto vo svete bez toho, aby sa musela prispôsobovať nezmysleným pravidlám alebo meniť svoje sny a túžby. A samozrejme, naučia sa vážiť si priateľstvo aj nenásilné riešenia problémov.

Kresba je pomerne jednoduchá, dôraz je na postavy a ich prežívanie. Autorka parádne zachytáva jednotlivé emócie a výrazy sú vždy krásne čitateľné. Celé je to také milé, že sa pri čítaní neubránite úsmevu. Hlavne keď sa na obrázkoch za Amirou a Sadie objavujú ružičky. ❤❤❤

Jediné, čo mi máličko vadilo je občas prirýchly dej a nejasne oddelené spomienkové pasáže. Ale komiks má len 50 strán a deje sa toho veľa, takže to nie je veľká prekážka.
Celkovo je to originálne a krásne ilustrované dielko, ktoré poteší decká od 8 do 12 rokov.
Ak vás zaujímajú knihy s lgbt témami pre deti, pozrite si produkciu českého vydavateľstva LePress. Ak hľadáte vtipné dobrodružstvá so ženskými hrdinkami všetkých tvarov a farieb, prečítajte si Nimonu (9+) alebo pozrite novú verziu seriálu She-Ra (7+).

Názov: Princess Princess Ever After
Text / Ilustrácie: Katie O'Neill
Vydal: Oni Press, 2016
Strán: 53
ISBN: 9781620103401
HODNOTENIE   8/10 
text ★★☆
ilustrácie ★★★
úprava ★★☆
extra ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.