Velká kniha tmy

Velká kniha tmy

Tma je len neprítomnosť svetla. Netreba sa báť, v skutočnosti svetlo nikdy nezmizne úplne. Len je ho tak málo, že ho naše oči nevedia zachytiť. A o tom, že aj cez noc sa toho deje dosť, vás presvedčí Veľká kniha tmy.

Všimli ste si, že v Albatrose vychádzajú ozaj zaujímavé pôvodné náučné knihy pre najmladšie deti? Väčšinou ich má na svedomí vydavateľstvo B4U Publishing, za čo im patrí môj obdiv a vďaka. Sú totiž presne to, čo mi vždy chýbalo. Od jednoduchých kníh ako Podívej, jak roste strom alebo chystanej novinky Kde bydlí zvířátka v lese pre najmenšie deti, cez krásky ako Nečekaná přátelství. Až po sériu Veľkých kníh. Všetky majú spoločné dobré spracovanie, krásne ilustrácie a vynikajúci obsah primeraný veku, pre ktorý sú určený.

S Velkou knihou tmy sa môžete pozrieť do miest, ktoré sú vám dobre známe cez deň. Zistíte, že aj v noci je na nich rušno. Či už ide o dedinu, mesto, letisko alebo les. Výborný nápad je aj koncept odhalovania tajomstva tmy: po odklopení skoro úplne temných strán sa pred vami objaví priestor plný života.
Helena Haraštová zostavila pútavú zbierku faktov o nočnom živote z najrôznejších oblastí. Dozviete sa, ako to s tou tmou vlastne je, ale aj ako si ľudia poradili s jej skrotením. Nájdete tu prehľad živočíchov túlajúcich sa v mestách, za humnami dedín alebo žijúcich hlboko v mori. Nakuknete na letisko aj nemocnicu, do hotela či novinovej redakcie.
Knihu ilustroval Jiří Franta. Toto je prvá kniha, ktorú z jeho tvorby máme. Určite sa pozriem aj na jeho oceňované Jak se dělá galerie a Proč obrazy nepotřebují názvy.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Albatros.

Knihu si môžete kúpiť na martinus.sk  alebo v češtine na martinus.cz (cez partnerský program). Ako to funguje si prečítate tu: klik.
Pozrite sa, či je kniha dostupná aj vo vašej knižnici. Vďaka projektu InfoGate.sk (klik).
Názov: Velká kniha tmy
Text: Helena Haraštová
Ilustrácie: Jiří Franta
Vydal: B4U Publishing, 2017
Strán: 24
ISBN: 9788000045429 / 9788000045405


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.