Bratislava – hľadaj a nájdi

Bratislava – hľadaj a nájdi

Kniha o slovenských reáliách pre najmenších nám na trhu veľmi dlho chýbala. Našťastie sa našli ľudia, ktorí nečakajú na veľké vydavateľstvá a dobré veci sa rozhodli prinášať sami.

Dnes si dáme len taký obrázkový článok. O hľadacom leporele Bratislava sa toho nedá veľa napísať. Je to skrátka formát, ktorý je veľmi obľúbený: veľké obrázky, na ktorých sa dá nájsť množstvo detailov. Jednotlivé prvky – postavy sa na stránkach opakujú, takže aj dieťa okolo roku a pol dokáže vytrvalo a s radosťou hľadať svoje obľúbené obrázky. Máme to vyskúšané. S mladším čitateľom sme hľadali ľahko rozpoznateľné veci: koníka, psíka, balón. S trošku starším dva a pol ročným mrňátkom už aj postavy, ktoré sú popísané na úvodnej strane. Sú to známe bratislavské osobnosti. Text je dokonca slovenský aj anglický, takže je leporelo skvelým darčekom pre návštevy zo zahraničia.

Ilustrácií sa chopila naša obľúbená Mária Nerádová. U nás ju už dobre poznáme. Z kníh Nina chce být rocková zpěvačka, Zažmúr očká, Jak velbloud potkal ťavu alebo rozkladacej Kadiaľ vedie cesta. Jej obrázky naše decká milujú. Zároveň Maja vydáva aj svoju vlastnú sériu leporel. Začala Slovenskom a chystá sa aj na ďalšie mestá. Je sa na čo tešiť.

Knihu si teda užijú najviac deti od 1,5 do 5 rokov. Že je o takéto knihy veľký záujem vidieť aj z kampane, pri ktorej autorky Martina Kráľová a Zuzana Revúcka vyzbierali 200% požadovanej sumy. Za nápad aj to, že ho zrealizovali a my konečne máme svoju vlastnú knihu o Bratislave, im ďakujem. Aktuálne si knihu môžete kúpiť v eshope bratislavabook.sk.

 

POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Bratislava – hľadaj a nájdi
Text: Marina Kráľová, Zuzana Revúcka
Ilustrácie: Mária Nerádová
Vydal: Mini Publishing, 2018
Strán: 14
ISBN: 9788097308001
HODNOTENIE  9/10
text     ★★☆
ilustrácie  ★★★
úprava    ★★★
extra    ★

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.