Hortenzie a stín

Hortenzie a stín

Len pred pár týždňami vyšla kniha Hortenzie a stín. Príbeh o tom, že aj tie temnejšie stránky sú našou súčasťou. Čo vás ale určite dostane, sú prekrásne ilustrácie.

Malá Hortenzia žije sama uprostred lesa. Nebojí sa, pomáha zvieratám. Jedinú starosť jej robí vlastný tieň. Zdá sa, že sa ju snaží stále nahnevať, zastrašiť, alebo dokonca zraniť. Hortenzia toho má dosť. Tieň prekabáti a nechá ho za oknom. Ten nahnevaný (alebo smutný?) utečie do lesa. Hortenzia je konečne spokojná.
Až jednej noci dom prepadnú zbojníci. Kto teraz dievčaťu pomôže? Čo myslíte, objaví sa zavrhnutý tieň? To viete, že áno.

Od té doby všude spolu
nerozlučně chodí.
Co na tom, že je občas smutný,
vzteklý, divný nebo rozmrelý?
Žádné strachy.
Vždyť Hortenzie někdy taky!

Natalia a Lauren O´Hara sú dve sestry žijúce v Dubline. Hortenzie a stín je ich prvá spoločná kniha. Podľa autoriek ich inšpirovali staré rozprávky a bájky, ktoré im rozprávala v detsve ich poľská babička. Príchuť folku sa nedá ich krátkemu veršovanému príbehu uprieť. Mierne temná zápletka o strate niečoho tak elementárneho ako vlastný tieň sa určite nájde v nejednom prastarom príbehu.

Najviac fascinujúce sú v knihe ilustrácie. Stačí sa pozrieť na prebal so zlatou razbou a máte jasno. Príbeh sa odohráva v zasneženej zimnej krajine. Keď je deň, biely sneh svieti z obrázkov a tieň je ostrý a výrazný. Naopak, v noci je tma ako v rohu. Ale aj zimná krajina ponúka veľa farieb. Môžete obdivovať akvarelové odtiene brezových hájikov alebo modré zdobenie v Hortenziinom zámku. Obrázky vás ľahko prenesú do atmosféry zimnej rozprávky, perfektné na dlhé večery pod dekou.

Hortenzie a stín je krásna kniha, ktorá poteší deti od 4 do 8 rokov. Alebo milovníkov nádherných ilustrácií. Kniha je skrátka výborné zimné čítanie.

 

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Hortenzie a stín
Text: Natalia O´Hara
Ilustrácie: Lauren O´Hara
Preklad: Blanka Jaurisová
Vydal: Bilitera, 2018
Strán: 32
ISBN: 9788090613928
HODNOTENIE  8/10
text     ★★☆
ilustrácie  ★★☆
úprava    ★★★
extra    ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.