Kvapka Kajka

Kvapka Kajka

Kvapka Kajka spadne na zem. Spolu s deťmi zistí, že má v prírode dôležitú úlohu. Keď ju splní, môže pokračovať ďalej po rieke, do mora a odtiaľ znova hore do oblakov.  Kvapka Kajka je jednoduchá kniha, ktorá vysvetľuje kolobeh vody v prírode pre deti od 3 do 5 rokov.

Celý proces je výrazne zjednodušený, čo pre zvolenú vekovú kategóriu nie je na škodu. Je pravda, že pri vyparovaní sa mohla kvapka zmeniť na paru.  Ale tak v troch rokoch to môžete vypustiť bez toho, aby to ovplyvnilo pochopenie hlavného príncípu: voda z oblakov padá na zem, neskôr sa znova vyparí (slniečko si ju pritiahne ako za povrázky) a znova padá na zem.
Textu je teda pomenej. Na každej dvojstrane nájdete aj otváracie okienko, v ktorom sa príbeh rozuzlí alebo objasní.

Najväčším bonusom sú nádherné ilustrácie Edit Hajdu. Jej ilustrácie máme radi. Písala som o knihe Abeceda (ku ktorej som si minule prikúpila pracovný zošit v Levných knihách). Už vtedy sa mi jej štýl veľmi páčil. Neuveriteľne roztomilý ale stále vkusný. Táto jej nová kniha je ešte lepšia. Rozkošné tváričky a zvieratká ostali, ale pribuli detaily a krásna kresba rastlín a kvietkov. Aj keď sú na obrázkoch použitá v podstate tlmená farebná paleta, pôsobia veľmi živo. Deti pri čítaní mali zábavu pri hľadaní milých drobností (kvapka padajúca dolu hlavou, húsenička, slimák,…).

Ak vám teda nevadí, že kniha nie je vyslovene realistická (ja viem, teraz je taký montessori trend) a nevysvetľuje všetko dopodrobna, určite si ju užijete pri čítaní a hlavne prezeraní. Tak ako my.

 

 

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Albatrosmedia.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Kvapka Kajka / Kapka Kája
Text: Helena Haraštová
Preklad: Ľuba Nguyenová Anhová
Ilustrácie: Edit Hajdu
Vydal: Albatros, 2018
Strán: 64
ISBN: 9788000050164 / 9788000050119
HODNOTENIE  8/10
text     ★★☆
ilustrácie  ★★★
úprava    ★★★
extra    ☆


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.