Podivuhodná encyklopedie zvířat

Podivuhodná encyklopedie zvířat

Dnes viac obrazom. Táto kniha je totiž primárne obrázková encyklopédia.

Áno, stále je to encyklopédia. Čo na tom, že si autorka Adrienne Barman vymyslela pre 600 zvierat kompletne nové triedy? Zvieratá sú tu teda rozdelené aj podľa svojho výzoru (Ohnivě červení, Kropenatí, Ušatci), vlastností (Bleskurychlí, Nerváci) alebo spoločenského správania (Samotáři, Noční „ptáci“, Věrní až za hrob). Čo poviete na triedu Bájní, Ohrožení alebo Vyhynulí? Spolu 41 nových spôsobov zaradení. Kniha je úžasná práve svojou netradičnou fantáziou. Nedozviete sa veľa, ale zabavíte sa výborne. Pampúch napríklad hodnú chvíľu hľadal na stránkach Bleskurychlích spomínané zvieratá. (spoiler → vybehli zo stránky)

Podivuhodná encyklopedie zvířat je perfektná pre deti od 5 rokov. Tie už dokážu oceniť vtip nevšedného delenia. Nenájdete v nej ale veľa informácií o jednotlivých zvieratách. Skôr kladie dôraz na kreativitu. A tiež poznanie, že aj na známe veci sa dá vždy pozrieť novým, prekvapivým pohľadom.

Kniha vyšla vo vydavateľstve Host, ktoré si potrpí na kvalitné spracovanie svojich kníh. Vidieť to aj na tejto encyklopédii. Použitá väzba aj papier (veľmi príjemný na dotyk) dávajú záruku, že kniha vydrží mnohé a mnohé otvárania. Toto sú veci, ktoré by mali byť vlastne normou. Napriek tomu ma vždy prekvapí, keď na kvalitný materiál narazím.

Ak sa vám kniha páči, odporúčam aj zošit Creaturepedia Activity Book. Je síce anglicky, ale úlohy sú jednoduché a výtvarne zamerané.

 

 

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Host.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Podivuhodná encyklopedie zvířat
Text / Ilustrácie: Adrienne Barman
Preklad: Eva Sládková
Vydal: Host, 2018 
Strán: 220
ISBN: 9788075773975

 

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.